Jakie cele stawiają sobie młodzi ludzie w odzie do młodości

Pobierz

Gardzą starszym pokoleniem.. Przedstawiciele świata starych, to ludzie niemający w sobie żadnych uczuć, związani z ziemią nie są zdolni do żadnych uniesień."Hej!. Myślę, że lektura tego utworu daje do myślenia każdemu młodemu człowiekowi, przynosi niejako pociechę i umożliwia znalezienie w sobie motywacji w walce z przeciwnościami losu, które stale utrudniają nam spełnianie .Młodzi ludzie poszukując swojej tożsamości, często unikają jakichkolwiek zrzeszeń, by nie zatracić swej osobowości, swojego niepowtarzalnego bytu.. Poeta ukazuje obraz dwóch światów: oświeceniowego(starego) i romantycznego(młodego).Jakie zadania młodemu pokoleniu stawia Adam Mickiewicz w "Odzie do młodości"?. Nowymi cię pchniemy tory(…)" "Oda do młodości" A. Mickiewicza, to utwór ukazujący postawy młodego pokolenia wobec przyszłości, jaki i cele, które przed nim stoją.. III Zakończenie: 1).. Młodzi w ?Odzie?. Młode nowe pokolenie stawia sobie wysokie cele w dążeniu do zmiany świata.Sep 10, 2021"Oda do młodości" Adama Mickiewicza nawet w czasach współczesnych może stać się hymnem młodych ludzi.. Twórca uważa że młodzieńczy zapał jest w stanie zdziałać wiele o ile wspólnie, w grupie pokonują swoje słabości i przeciwności losu.. W 2-3 zdaniach uzasadnij slusznosc tezy ze romantyzm jest epoką ludzi mlodych Answer.. Charakteryzuje ich takimi cechami jak: siła, przyjaźń, rozum, entuzjazm..

Wzywa ich do działania: "Razem, młodzi przyjaciele!...

Jedną z cech charakterystycznych romantyzmu jest indywidualizm.. O ile w "Odzie do młodości" młode pokolenie jest aktywne, silne i gotowe do zmian, o tyle w "Któż nam powróci" cechuje je bierność, bezsilność i pesymistyczne nastawienie.Młodzi powinni razem dążyć do osiągnięcia pewnych celów, by dzięki swojej świeżości umysłu i ducha uratować również "starych", czyli osoby pogrążone jeszcze w oświeceniu, bezgranicznie ufające rozumowi.Mickiewicz uważa, że "młodzi" potrafią się zjednoczyć i wspólnie walczyć i wtedy też mogą osiągnąć wybrany cel.. Dowodzi tego wiersz A. Asnyka ?Do młodych.. Jednak trzeba pamiętać, je jednostka nigdy nie osiągnie tego, do czego zdolna jest grupa, młodych przynależność do jakiejś organizacji oznacza tylko wspólnotę celów, młodych nie uniformizacje sposobu bycia.Sep 5, 2021Romantyzm Jakie zadania młodemu pokoleniu stawia Adam Mickiewicz w "Odzie do młodości"?Autor jest pełen optymizmu dlatego, że świat może być lepszy.. Być może nie wszystkie idee w niej zwarte mogą odnieść się do mojego pokolenia, jednak porady i życiowe prawdy są wciąż aktualne oraz przydatne.. Autor ukazuje charakterystyczny dla młodych ludzi poryw:?Zestrzelmy myśli w jedno ognisko I w jedno ognisko duchy.Wiersz Adama Mickiewicz "Oda do młodości" to utwór dynamiczny, w którym przedstawione pokolenie to ludzie pełni zapału i wyobraźni, którzy dążą do kreatywnej twórczości..

Który indywidualizm bliższy - bajroniczny, czy zawarty w "Odzie do młodości" ?

PRZEDMIOT Romantyzm; PRACA PRZED SPRAWDZENIEM DOSTĘP darmowy; 34252).. Mila1210 September 2019 .. Jakie cele i zadania stawiali przed sobą czlonkowie Towarzystwa Filomatów?. Natomiast Tetmajer ukazuje młodych jako słabych, osamotnionych ludzi, którymi nikt się nie interesuje.Chociaż cele, jakie stawiał Mickiewicz pokoleniu romantyków, były piękne i szlachetne, następne pokolenie odniosło się krytycznie do zastanego świata.. W głębi duszy był jednak romantykiem.Oda Jednym z utworów najlepiej ukazujących ten motyw jest "Oda do młodości" A. Mickiewicza.. W "Odzie do mlodosci" Adam Mickiewicz stawia wiele zadan mlodemu pokoleniu miedzy innymi rzuca wiele hasel takich jak:jednosc w walce,we wspolnym dzialaniu,pracy nad ksztaltowaniem charakteru,dazenia do postepu,podporzadkowania celow osobistych.dobru ogolnemu,dazenia do zdobycia wolnosci i jej utrzymania.Wzywa rowniez do walki z wlasna slaboscia,do aktywnosci wiekszej niz to realnie mozliwe.Utwory ukazują odwieczną walkę między pokoleniami.. ".W szczęsciu wszystkiego są wszystkich cele; Jednościa silni, rozumni szałem?. Podstawą konstrukcji wiersza jest kontrast pomiędzy światem młodych i starych.. Adresatem utworu jest młodość.. Autor wiersza żył już w następnej epoce i czuł się w obowiązku wyznawać pozytywistyczne ideały..

Wypowiadający się młodzi różnią się sposobem patrzenia na świat.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt