Tekst o wiośnie z pytaniami

Pobierz

Odcinki nr 1-4 - wersje do wydruku.. Była taka piosenka.. Nasza… - ZIMA!. Rozbudzanie zamiłowań do poezji.. Na co łysym potrzebna łysina?Wersja do wydruku.. "Wiosenne zgadywanie" -zagadki i rebusy związane z wiosną W oczekiwaniu na zbliżającą się wiosnę p. Ula zorganizowała dla nas zajęcia, podczas których mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą tej właśnie pory roku.. Zapoznanie uczniów z treścią wiersza pt. "Deszcz majowy" i omówienie go (zał.. Topi śniegi wolniutko.. Czy lenistwo na łokcie się mierzy?. Ranki są coraz jaśniejsze A dni bywają cieplejsze.. Artykuły, które znajdują się w tej sekcji zawierają różnorodną tematykę, przydatne słówka/ zwroty i filmiki.. Które zwierzęta zostawiają ślady na śniegu?. O wielkiej przyjaźni jedynaczki Asi i Kasi z domu dziecka oraz o tym, że czasem marzenia o szczęśliwej rodzinie i drugim domu stają się rzeczywistością.. Podkreślone wyrazy napisz z podziałem na sylaby.. Jak rozmawiać o nim z dzieckiem?2 days agoFeb 16, 2021Wierszyki o wiośnie [10] Wierszyki o zimie [10] Wierszyki Okolicznościowe [24] Wpisy do pamiętnika [10] Wyliczanki [20] Zagadki [29] .. Tato, z tatą, o tacie - czyli zestawienie 10 książek o tatach.. Ja kosmatych gąsieniczek szu-kam, szu-kam.. Podczas kolorowania dzieci nazywają kwiaty, kolory, liczą kwiaty i porównują ich ilość (tyle samo, mniej, więcej)..

Jakiej pory roku dotyczy przeczytany tekst?

Ogłosiła nam, że dzisiejsze lekcje odbędą się w ogrodzie szkolnym.. "Bociany" Kiedy nadchodzi nieśmiało wiosna, zaczyna mocno przygrzewać słonko, drzewa, krzewy i kwiaty rozkwitają, a śnieg topnieje.. Inne ptaki z obrzydzenia główką kręcą,Oboje oni wyczytali w pewnej starej księdze, że jest na końcu świata takie miejsce, gdzie ziemia styka się z niebem.. Co możecie powiedzieć o marcowej pogodzie?. Klasa poszła z panią na wycieczkę.. Koronawirus.. Kto powiedział, że kury są głupie?. Kiedyś dzieci nad rowem plotły wianki z wiosennych kwiatów.. - Odszukanie zwiastunów wiosny - kto najwięcej (ilustracje pór roku).. Jest tak zielono, wesoło.. Zapamiętajcie, że tak powiedziała.. - A jak będzie śnieg, będzie zima.. Martwiła się kukułka.. Opowiadanie (trudne tematy): Nie tylko przyjaźń.. Książki na Czasie - Wakacje 2018.. Skąd wiadomo, że Jurek to Jerzy?. - Rozwiązanie krzyżówki: ,,Jeśli rozwiążesz krzyżówkę, dowiesz się, kiedy bociany wracają ze swojej zamorskiej podróży".. To był piękny, wiosenny dzień.. Kiedy rozpoczynamy dokarmianie ptaków?. Są doniczkowe, są cięte, w pąkach lub rozwinięte.. - Tak powiedziała pani.. Z muzeami online dookoła świata!Pozostali uważnie słuchają, sprawdzają swoje karty pracy, poprawiają na bieżąco ewentualne błędy.. "Wiosna słodko uśmiechnięta obudziła już zwierzęta, ptakom gniazda zbudowała i potomstwo też im dała..

Rozmowa kierowana pytaniami nauczyciela (zał.

Pod dachem, tuż nad oknem jaskółeczka przyczepiona pazurkami do muru, coś majstruje przy ścianie.. Przyfrunęła bliżej i z drzewa na skraju lasu zakukała: Mówią o mnie, że ja tylko ku-kam, ku-kam.. To był bardzo udany dzień.Rozmowa kierowana pytaniami: Dlaczego ludzie cieszą się z nadejścia wiosny?. Wiosenna wycieczka Był piękny, słoneczny dzień.. To znak, że bociany wracają do Polski.. Ile much może zmieścić się w zupie?. Maria Konopnicka tworzyła swoje wiersze dla dzieci na przełomie XIX i XX.. Postanowili oni wyruszyć na poszukiwanie tego cudownego miejsca.. Do klasy weszła pani i powiedziała, że ma dla nas niespodziankę.. Przysięgali sobie, że nie wrócą, póki go nie znajdą.. Opowiadanie z zakresu etyki: Znalezione-niekradzione.Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej.. "Wiosna" - słuchanie wiersza Joanny Myślińskiej (wiersz można nauczyć dzieci na pamięć).. Wszystkie materiały są dostosowane pod wymagania maturalne .- Tata mi coś kiedyś o tym opowiadał.. Uzupełnianie karty pracy.. Co dzieje się na wiosnę w świecie roślin i w świecie zwierząt?. Na miękkich łapach lis się przemyka i truchtem bury przebiega dzik.Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania..

Odpowiada na pytania nauczyciela, korzystając z tekstu.

W jakim miesiącu możemy powitać wiosnę?. Skąd przylatują do nas gile i jemiołuszki?. Nie-wczesną, chłodną wiosną na mokrej łące rosną.. Rogalik z błota rósł i grubiał co dzień bardziej.. Pobierz (doc, 30,5 KB) Podgląd treści.. 5.Przeczytaj uważnie po cichu tekst, a następnie odpowiedz pisemnie pełnymi zdaniami na pytania.. Jaskółeczki .epodreczniki.pl - nowoczesna platforma edukacyjna do tworzenia i udostępniania e-podręczników na zasadach pełnej otwartości2.. Sprawdza on umiejętność czytania ze zrozumieniem na dwóch poziomach:Angielski na poziomie B1, to idealne miejsce dla osób, które opanowały już podstawy angielskiego i chcą w dalszym ciągu rozwijać swoje kompetencje językowe.. a. wiosny b. zimy c. jesienipytania i ustala z dzieckiem odpowiedź.. Dlatego w jej wierszykach niekiedy znajdują są słowa, które obecnie wyszły już z użycia.Jun 9, 2022Wierszyki o wiośnie [10] Wierszyki o zimie [10] Wierszyki Okolicznościowe [24] Wpisy do pamiętnika [10] Wyliczanki [20] Zagadki [29] Życzenia i wierszyki na Dzień Matki [10] .. Tato, z tatą, o tacie - czyli zestawienie 10 książek o tatach.. Nowy Jork, Paryż czy Londyn?. Co rok wiosną wyrastają, a jesienią opadają.. Nauczyciel podchodzi kolejno do każdego dziecka i prowokuje pytaniami do rozmowy.Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania Las się zatulił w puszyste futro, jak biały niedźwiedź zimę chce przeżyć..

Po dokładnym przeczytaniu tekstu pokoloruj okienka z prawidłowymi odpowiedziami.

Pani lubiła pytać o pory roku.. Który dzień trwa najkrócej w roku?. * * * Chłopiec, który mało mówiłTest "Wiosna w ogrodzie" sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem tekstu literackiego na poziomie klasy piątej.. Zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, drugie śniadanie i poszliśmy.. Nie zabrakło zagadek i rebusów.. Strzyżyk wiewiórkę woła: - Czek, czyk.. Kolorowe główki mają, każdemu się podobają.. O czym myślałby stół, gdyby myślał?. Obejmuje 20 poleceń, z czego 19 stanowią zadania zamknięte (17 zadań typu WW i 2 zadania typu D) oraz 1 zadanie otwarte (RO).. Potem wiosna nasza miła, ziemię całą ożywiła, kwiatom kwitnąć rozkazała i roślinom zieleń dała.Ponumeruj fragmenty tekstu tak, aby powstało opowiadanie.. Kasia znalazła małe pąki na krzewach.. No dobra, a więc mamy jesień - pomyślałem.. Spod śniegu płowe sarenki z trudem mech wygrzebują, szukają jeżyn.. Są żółte jak kaczuszki, myślicie, że mają nóżki?. Wiosna przychodzi cichutko.. Słucha uważnie wiersza.. Dzieci szukały zwiastunów wiosny, czyli pierwszych oznak zbliżającej się pory roku.. Tomek dostrzegł ptaki budujące gniazdo na drzewie.. Regina Gruchalska.. Nasz kraj to dom dla bocianów, bo co drugi bocian to Polak.Zamieszczam więc swoje wierszyki o wiośnie, które można wykorzystać do pracy z dziećmi.. Ile kroków jest stąd do Powiśla?. Wiosna.. - zawołałem.. Zobaczysz je wiosną, gdy na wierzbie rosną.. ↓ W którym miejscu zaczyna się kula?. Nadleciała druga.. Jaskółeczki odleciały.. Ola zauważyłanawierzbieszare,miękkie bazie.przykre rzeczy mówią o wesołej kukułeczce.. Zając przycupnął, patrzy z gęstwiny.. Czyta wiersz.. Srebrne futra mają jak się nazywają?. Co na deser gotują dla króla?. - Ułożenie kwiatków w całość z pociętych części..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt