Sprawdzian z lektury quo vadis

Pobierz

Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Skomentuj.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. Test składa się z 28 pytań.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. Rozwiąż test!1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Przerwij test.. pytanie 1 z 15.. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. W czym kompała się żona Nerona.. Sprawdź się!. Testy \ Lektury szkolne \ Quo vadis - Henryk Sienkiewicz; Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lekturyQuo vadis - test.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania..

Oprócz: Sprawdzian z quo vadis wsip.

Artur_Ostaszewski 3 lata temu.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Rzeczywiście przeczytałam tylko streszczenie, bo jutro mam test z lektury, a nawet nie zaczęłam czytać, xD.Quo vadis - test wiedzy.. Na czym polegał podstęp Petroniusza, dzięki któremu Ligia miała znaleźć się w domu .Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Podczas czytania "Quo vadis" nasunęło mi się kilka zastrzeżeń.. To przejawia się w jego zamiłowaniu do gatunku - powieści historycznej i drobiazgowego odtwarzania realiów epoki oraz korzystaniu ze zdobyczy nauki przy pisaniu dzieła fabularnego.Plik Quo vadis test.txt na koncie użytkownika nataly1989 • folder Lektury • Data dodania: 28 lut 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.WSiPnet.pl zapewnia zarówno uczniom, jak i nauczycielom dostęp do e-podręczników WSiP dla klas 4-8 szkół podstawowych..

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).

Szukaj Grupy Zadania Przeglądaj Zaloguj się Załóż konto.. Skomentuj.. Udostępnij.. Jesteś w pozytywizmie.. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem .Scenariusz lekcji związanej z lekturą (I) "Quo vadis" H. SienkiewiczaScenariusz lekcji związanej z lekturą (I) "Quo vadis" H. Sienkiewicza.. Powieść Quo Vadis była drukowana w odcinkach dwóch czasopism, szybko rozeszła się po całym świecie.Quo vadis: Powieść z … Czytaj więcejLektury Quo vadis / Quo vadis.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Rozwiąż test!Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Jednym z nich, ciągle powracającym jest sposób, w jaki pisarz umiejscowił w powieści Chrześcijan oraz ich życie.. Oferuje także możliwość korzystania z interaktywnych testów i ćwiczeń do 9 przedmiotów, są one uporządkowane według wymagań podstawy programowej, dzięki czemu pasują do podręczników różnych wydawnictw.To on jest .a) 63- 68 r.n.e Dubai b) 1980- 1995 r.n.e Wenecja c) 63- 68 r.n.e Rzym d) 68- 88 r.n.e Paryż 4) Podaj dwa główne wątki w ,, Quo Vadis ".. Jaką.Lektura w epoce.. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyScenariusz proponuje też grę terenową związaną z powieściowymi miejscami..

Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?

Test składa się z 12 pytań.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Lekcje z lekturą "Quo vadis" - test, wersja B, plik: lekcje-z-lektura-quo-vadis-test-wersja-b.doc (application/msword) Opisać świat Zaloguj się Załóż konto Menu"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Quo Vadis, pytania.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia- 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wiele dowiedziałem się także o Rzymianach, ich barwnym życiu, domach urządzonych w przepychu, sposobach, w jakich się do siebie odnosili.W gimnazjum obowiązkowo należy omówić jedną z powieści Sienkiewicza.. Kiedy Henryk Sienkiewicz pisze Quo vadis zaczyna się już nowa epoka - Młoda Polska, Sienkiewicz do końca życia pozostaje pozytywistą.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Proponuję sprawdzian znajomości "Quo vadis", jeśli dana klasa zdecydowała o opracowaniu tego dzieła.Sprawdzian z quo vadis wsip.. Napisz do nas.. Do czego służyła lektyka?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań..

Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Lektury Quo vadis / Quo vadis.

1. kto napisał Quo Vadis 2.. Udostępnij.. Wymień trzy postacie historyczne.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejSprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. 17 Obserwuj .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt