Prezentacje zdrowe odżywianie

Pobierz

Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. Alkohol, papierosy, narkotyki szkodzą zdrowiu!Zdrowe (racjonalne) odżywianie się cechują m.in.: odpowiednia liczba i regularność posiłków, właściwie zbilansowana dieta, dobra jakość spożywanych produktów, zachowanie odpowiednich przerw między posiłkami.. RUCH I HARTOWANIE Pamiętaj, to nie mycie skraca życie.. Następny.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Chcesz być zdrów i młody, pij dużo wody.. Składniki odżywcze Składnikami odżywczymi nazywamy substancje, które są niezbędne dla życia, prawidłowego wzrostu i rozwoju oraz dla zapewnienia dobrego zdrowia.. Wybieranie naturalnych, świeżych produktów, picie wody.. Żywieniowe leczenie zaparć - prezentacja żywieniowa Dietomedica.. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.. Obejmuje ona takie zagadnienia jak czym jest dietetyka, najważniejsze witaminy dla naszego organizmu, a także opisuje choroby związane z zaburzeniem odżywiania.Zdrowe odżywianie - prezentacja - YouTube.Odżywiamy się zdrowo!. Bada pewne składniki pożywienia, które mogą wpływać na nasze zdrowie.Marietcie Wyciechowskiej- dietetyczne z Naturhouse za udostępnienie prezentacji.. Prezentacja programu PowerPoint Last .Piramida żywienia to graficzne przedstawienie zasad zdrowego odżywiania - ogólnej idei, jak komponować swój jadłospis, aby postępować z korzyścią dla zdrowia..

Świadome odżywianie.

Prezentacja przygotowana przez uczniów klasy III c Szkoły Podstawowej nr 9 im.Jana Pawła II w Tarnobrzegu .. Procesy budowyFeb 16, 2021ZDROWE TŁUSZCZE Oliwa z oliwek, olej rzepakowy, orzechy, ryby, awokado Do smarowania pieczywa polecane są margaryny miękkie o wysokiej jakości, do smażenia i jako dodatek do potraw - oleje roślinne.. Zdrowa dieta polega na przyjmowaniu odpowiednich ilości niezbędnych składników odżywczych i wody.Prezentacja programu PowerPoint Zasady zdrowego odżywiania Karolina Kostorz Żywność buduje i regeneruje dostarcza energii poprawia samopoczucie zapewnia prawidłowe funkcjonowanie *Dzięki żywności nasz organizm może być prawidłowo zbudowany (prawidłowa budowa, skóry, mięśni, kości, itd.). ZDROWE ODŻYWIANIE.. • Dostarczamy energii dla organizmu • Budujemy kości, mięśnie, hormony, enzymy, neuroprzekaźniki • Zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie organizmuPodstawowe zasady zdrowego żywienia Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne..

Wybieranie zdrowej żywności.

Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców.Zasady zdrowego odżywiania - prezentacja 2 czerwca 2020 W załączonym pliku znajduje się prezentacja na temat zdrowego odżywiania przesłana do publikacji dla uczniów przez szkolą pielęgniarkę, p.Ciszewską.. Towarzyszy jej 10 zwięzłych zasad, które razem stanowią punkt wyjścia do planowania żywienia.prezentacje zdrowe odżywianie - Informacje przez 24 godziny - prezentacje zdrowe odżywianiePlik zdrowe odżywianie.ppt na koncie użytkownika bedatka • folder prezentacje • Data dodania: 5 lut 2011.. HIGIENA UMYSŁU I CIAŁA Ograniczaj: cukier, sól, tłuszcz zwierzęcy i produkty przetworzone.. i na bieżąco się regenerować.. Istotne jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób takich jak otyłość, nowotwory, choroby serca.. Postaram się przybliżyć nieco, temat zdrowego odżywiania i kilka wskazówek dla osób odchudzających się.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.. WODA Chcesz być zdrowy i wspaniały, rób codziennie trening mały.. Zdrowe żywienie to dostarczenie w odpowiednim czasie odpowiedniej ilości i jakości składników pokarmowych: białek, cukrów, tłuszczy, witamin, składników mineralnych niezbędnych do harmonijnego rozwoju i funkcjonowania organizmu ludzkiego.PRAWIDŁOWE ODŻYWIANIE to dostarczanie niezbędnych składników pokarmowych oraz regularność posiłków Białko Podstawowy składnik budulcowy, który warunkuje wzrost i regenerację organizmu..

Zasady zdrowego odżywiania Czym jest zdrowe żywienie?

Wiedza na temat żywności, świadomy wybór produktów o korzystnym wpływie na zdrowie.Zdrowe odżywianie Autorzy: Natalia GÓRAS i Patrycja BONGILAJ .. Zwyczaj ten przyczynia się do ograniczenia ilości przyjmowanych przekąsek, a także ułatwia utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.Zdanie - "Jesteś tym co jesz" Zdrowe odżywianie Oddaje w pełni to z czego jest zbudowane nasze ciało, zwłaszcza ciało dzieci i młodzieży Po co jemy?. Mięso spożywaj z umiarem.. Wiedza, jaka żywność jest dla mnie korzystna, co mi służy, a co nie.. Zdrowy człowiek powinien spożywać regularnie 4-5 posiłków dziennie, przerwy między nimi powinny wynosić 3-4 godziny.. Oto kilka jego zasad: Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Dzienna liczba posiłków powinna wynosić 5-6 dla dzieci oraz 4-5 dla dorosłych.. 2/3Zdrowe odżywianie- sposób odżywiania, polegający na przyjmowaniu substancji korzystnych dla zdrowia w celu zapewnienia lub poprawy zdrowia.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Tłuszcze sąskładnikiem budulcowym mózgu i siatkówki oka, pozwalająna lepsze wchłanianie witamin A, D, E, KPrezentacja pokazująca w jaki sposób prowadzić zdrowy styl życia..

Zdrowe odżywianie (A healthy Eating) Maria Pirecka.

Są one zawarte w pożywieniu.. Jedz różnorodne warzywa iowoce jak najczęściej iw jak największej ilości.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. Prosimy o zapoznanie się z prezentacją Autor: Waldemar Dróżdż Pliki do pobrania Zdrowe zywienie.pdf (1.77 MB) Codzienny niezbędnik O szkoleSpożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).. Wskutek procesów trawiennych rozkładane są na aminokwasy, które wykorzystywane są do budowy nowych tkanek.. Poprzedni.. Po spożyciu i trawieniu pokarmów w przewodzie pokarmowym, składniki odżywcze mogą być wchłonięte w organizmie.Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom nawyki zdrowego żywienia.. Poniżej znajdziecie prezentację multimedialną, którą możecie wykorzystać podczas zajęć dotyczących własnie tego problemu, a zawarte w prezentacji informacje może pozwolą Wam łatwiej dotrzeć do przedszkolaków… Aby pobrać plik, kliknij w link poniżej.Komentarz do piramidy żywieniowej - zasady zdrowego żywienia Jedz regularnie 5 posiłków ipamiętaj oczęstym piciu wody (co najmniej 6 szklanek dziennie) oraz myj zęby pojedzeniu.. More from danutab43 .lalond prawidłowe odżywianie = dostarczanie niezbędnych składników pokarmowych + regularność posiłków racjonalne żywienie do życia potrzebujemy energii, która pochodzi ze spożywanych posiłków zawierających odpowiednie ilości składników odżywczych: białka węglowodanów tłuszczy błonnika pokarmowego witamin składników mineralnych wody racjonalne …regularność Prawidłowe żywienie to nie tylko dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, ale także regularność posiłków - ich liczba i rozłożenie w ciągu dnia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt